+48 579 520 789   /   biuro@zlobekmalezuchy.pl / BIAŁOŁĘKA
Żłobek otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 17:30. Adres: ul. Topolowa 8, 03 – 138 Warszawa.

INTEGRACJA SENSORYCZNA

To umiejętność, która pozwala odczuwać, porządkować, składać w jedną spójną całość i rozumieć w relacji do siebie bodźce: wzrokowe, słuchowe, dotykowe, pochodzące z ruchu i grawitacji czy wreszcie węchowe i smakowe – dochodzące do mózgu za pośrednictwem naszych zmysłów. Dzięki temu możliwe jest zachowanie adekwatne do sytuacji. Jest również podstawą prawidłowego rozwoju mowy, wrażliwości emocjonalnej czy pobudliwości ruchowej. Proces integracji sensorycznej rozwija się szczególnie intensywnie w pierwszych trzech lat życia dziecka.

Stymulacje sensoryczne stosowane podczas codziennych zabaw z dziećmi są źródłem wielu pozytywnych doświadczeń. Poprzez swobodną zabawę pozwalamy im w atrakcyjny sposób doświadczać różnorodnych bodźców potrzebnych do rozwoju zmysłów i poszerzać świat ich doznań.

Zabawy sensoryczne należą do wyjątkowo brudzących, ale my zachęcamy do nich maluchy, ponieważ harmonijny rozwój zmysłów jest podstawą dla prawidłowego rozwoju mózgu i całego układu nerwowego. Są zajęcia z kolorowymi nitkami makaronu, farbami, skrawkami tkanin albo z wyszukiwaniem skarbów w zastygniętych galaretkach… Zajęcia z Sensoplastyki® oraz Smyko - Multisensoryki® są ulubionymi zarówno dla nas, jak i dla dzieci.

Prowadzimy również zajęcia metodą aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss, których celem jest m.in. tworzenie sytuacji doświadczania i przeżywania muzyki. Dzieci wcielają się w role, korzystają z rekwizytów, naśladują i improwizują.

Zależy nam, aby dzieci poznawały świat i rozwijały swoje umiejętności w bezpiecznych, przestronnych warunkach, dlatego stworzyliśmy przystosowane i wyposażone w sprzęt i pomoce sale do zajęć.

Jak spędzają czas nasze dzieci możesz zobaczyć w zakładce:

Zapisz swoje dziecko do żłobka

Nie zwlekaj z decyzją, ruszyły zapisy, skorzystaj z oferty.

Żłobek Małe Zuchy - Warszawa Tarchomin

Kontakt

Telefon: +48 579 520 789
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres

ul. Topolowa 8
03 – 138 Warszawa

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek:    07:30 - 17:30